• Młyny Zamku Krzyżackiego
    Dawne Młyny Zamkowe
  • Ratusz Staromiejski
    Ratusz Staromiejski
  • Katedra
    Katedra
Przewodnik po Toruniu

Autor: tucoo.pl. Data ostatniej modyfikacji: 16 styczeń 2014

Od czego zacząć zwiedzanie Torunia? Jaką trasą poruszać się po miejscie? Gdzie znajdują się najważniejsze zabytki Torunia?

Informacja Turystyczna

Drogowskazy ułatwią nam zwiedzanie Torunia (fot. własna)


Zwiedzając Toruńską Starówkę, ciężko jest wyznaczyć jakąś konkretną trasę, która po drodze przebiegałaby przez wszystkie atrakcje, zabytki, muzea, pomniki i miejsca szczególnie warte odwiedzenia na Starym Mieście. Po prostu w obrębie zespołu staromiejskiego Torunia jest zbyt wiele takich miejsc. W każdej z urokliwych uliczek znajdziemy coś niezwykłego, coś co przyciągnie nasz wzrok, wzbudzi zainteresowanie. Jeżeli zdecydujemy się na wycieczkę z licencjonowanym toruńskim przewodnikiem na pewno oprowadzi nas po tych najważniejszych miejscach Torunia i zdradzi kilka ciekawych anegdot i faktów z historii miasta. Samemu zaopatrzeni jedynie w mapkę Starego Miasta z pewnością bez pośpiechu odkryjemy Toruń w zupełnie inny sposób. Jedno jest pewne, poniższe informacje posłużyć mogą jako wstęp, zarys i propozycja naszej wycieczki po Toruniu.


Na trasie naszej wędrówki po Toruniu zobaczymy takie atrakcje jak:


Pierniki

Aby nasza wycieczka po Toruniu była jeszcze bardziej przyjemna, przed zwiedzaniem Starówki koniecznie musimy zakupić toruńskie aromatyczne pierniki. Ich korzenny zapach roznosi się po całym mieście, więc bez trudu trafimy do sklepików specjalizujących się tylko i wyłącznie w ich sprzedaży. Jest ich na toruńskiej starówce kilka. Oby tylko pobyt w tym sklepie ze względu na olbrzymi wybór tego smakołyku nie zajął nam zbyt dużo czasu. Pamiętajmy że zabytki, muzea i pomniki czekają.